Ara
TÜRK TELEKOM YETENEKLER PLATFORMU

Türk Telekom Yetenekler Platformu ile müşterilerinizi daha yakından tanıyarak sunduğunuz ürün ve hizmetleri zenginleştirebilir, hedef kitlenize doğru hizmeti en kolay şekilde ulaştırarak ürünlerinizi daha verimli kullanabilir, işlem güvenliğini artırabilir ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

MÜŞTERİ BİLGİSİ SORGULAMA YETENEKLERİ

TCKN & MSISDN Sorgulama ve Doğrulama Yeteneği

 
TCKN & MSISDN Sorgulama yeteneği ile markalar, kendilerine müşterileri tarafından iletilen TC Kimlik numaralarına karşılık gelen ve Türk Telekom rehberine kayıtlı GSM numaralarına ulaşarak gerekli gördükleri bilgilendirmeleri yapabilirler.
TCKN & MSISDN Doğrulama yeteneği ile markalar, kendilerine müşterileri tarafından iletilen TC Kimlik ve GSM numaraları teyit ederek, Türk Telekom rehbere kayıtlı bilgi ile uyuşup uyuşmadığını bilgisini kontrol edebilirler.
 

Müşteri Segment Bilgisi Sorgulama Yeteneği

 
Müşteri Segment Bilgisi Sorgulama yeteneği ile markalar, kendilerine müşterileri tarafından iletilen GSM numaralarını sorgulayarak, müşterilerinin tarife adı, hat tipi (faturalı, faturasız), segment bilgileri (kurumsal, bireysel), MVNO bilgisi, profil bilgilerine ulaşabilirler.
Bu yetenek sayesinde markalar müşterilerini daha yakından tanıyarak, onlara uygun kampanya, indirim, bilgilendirme yapabilir; mikro-segmentasyon yapabilirler.
 

Fatura Bilgisi Sorgulama Yeteneği

 
Fatura Bilgisi Sorgulama yeteneği ile markalar, kendilerinin belirleyebileceği tarih aralığında müşterilerinin fatura tutarı bilgilerine ve düzenli fatura ödeyip ödemediği bilgisine ulaşabilirler.
Markalar, müşterilerine ait GSM numarasını, hangi tarihler içerisinde sorgu yapmak istiyorlarsa bu zaman aralığını ve sorgulamak istedikleri fatura tutar büyüklüğünü Türk Telekom sistemlerine bir webservis ile ileterek sorgu gerçekleştirebilirler.
Bu yetenek sayesinde markalar, yüksek fatura ödeyen müşteri bilgisini sorgulayarak değerli müşteri bilgisine ulaşır, bu müşterilere uygun kampanyalarını duyurarak, yeni müşteriler kazanabilirler.
 

MÜŞTERİ CİHAZ BİLGİSİ SORGULAMA YETENEKLERİ

SIM Kart Değişikliği Sorgulama Yeteneği

 
Özellikle finans sektöründe ek güvenlik sağlama amacıyla kullanılabilecek SİM Kart Değişikliği Sorgulama yeteneği ile markalar, MSISDN ve belirleyecekleri bir zaman aralığı (gün bazlı) ileterek, bu MSISDN’in geçmişe dönük belirtilen gün içerisinde sim kart değişikliği yapıp yağmadığı bilgisine ulaşabilirler.
Bu servis, geriye dönük olarak maksimum 90 gün sorgulanabilmektedir.
 

Telefon Model ve Yetenekleri Sorgulama Yeteneği

 
Telefon Modeli Sorgulama yeteneği ile markalar, müşterilerinin telefon marka & model sorgulayabilir, müşterilerinin telefonunda 3G/EDGE, HSDPA, E-Mail & MMS alma, Wap Push desteği olup olmadığı bilgilerine ulaşabilirler.
Bu servis sayesinde, müşterilerinin telefon özelliklerini öğrenebilen markalar, bu cihaz yeteneklerine uygun servis ve içerik gönderebilir, müşteri deneyimine pozitif katkıda bulunabilirler.
 

Telefon Değişikliği Sorgulama Yeteneği

 
Telefon Değişikliği Sorgulama yeteneği ile markalar, kendilerinin belirleyebileceği bir zaman aralığında müşterilerinin cihaz değişikliği yapıp yapmadığı ve verilen tarih aralığında hangi cihazların kullanıldığı bilgisine ulaşabilirler.
Web sayfalarında yapılan işlemlerin güvenliğini bir adım daha arttırmak isteyen şirketler, sayfaya aynı müşterinin farklı cihazlar ile giriş yapıp yapmadığını öğrenebilecektir.
 

KONUM BİLGİSİ SORGULAMA YETENEKLERİ

Yurt Dışı Konum Bilgisi Sorgulama Yeteneği

 
Yurt Dışı Konum Bilgisi Sorgulama yeteneği ile markalar, konum bilgilerinin alınmasına izin vermiş müşterilerinin GSM numaraları ile yurt dışında olup olmadıklarını sorgulayabilir, bu sayede ek bir güvenlik önlemi uygulamış olurlar.
 

Hangi Ülkede Sorgulama Yeteneği

 
Müşterim Hangi Ülkede Sorgulama yeteneği ile markalar, konum bilgilerinin alınmasına izin vermiş müşterilerinin GSM numaraları ile birlikte yurt dışı konum bilgisini sorgulayabilirler.
 

Bu Ülkede Mi Sorgulama Yeteneği

 
Müşterim Bu Ülkede Mi Sorgulama yeteneği ile markalar, konum bilgilerinin alınmasına izin vermiş müşterilerinin GSM numaraları ile birlikte en son işlem yapılmış konum bilgisini sorgulayabilir; yapılan işlemin o an bulunduğu konum ile aynı olup olmadığı bilgisine ulaşabilirler.
 

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YETENEKLERİ

  • Push Notification Yeteneği
  • Augmented Reality Yeteneği
  • Ücretlendirme Yeteneği
  • Mobil Ödeme Yeteneği
  • SMS MMS Gönderme Yeteneği

AVANTAJLARI NEDİR?

Türk Telekom Yetenekler Platformu hizmetleriyle mobil ürünlerinizi daha geniş kitlelere tanıtabilir, tüm servis ve uygulamalarınızı daha zengin ve daha etkin kılabilirsiniz.
Bankacılık işlemlerinizde güvenlik önlemlerinizi arttırabilir, yeni servisler geliştirerek müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri zenginleştirebilir, doğru müşteriye doğru hizmeti doğru zamanda ulaştırabilirsiniz.
 

NASIL KATILIRIM?

Türk Telekom Yetenekler Platformu servislerinden yararlanmak için başvurularınızı, Türk Telekom Yetenekler Platformu mikrosite, turktelekomaveaisortagi@turktelekom.com.tr veya Türk Telekom Kurumsal Satış Temsilciniz aracılığı ile yapabilirsiniz.
Başvuru sonrasında Türk Telekom Yetenekler Platformu Genel Çerçeve Sözleşmesi ve ilgili yetenek için ek servis sözleşmesi imzalanır.
Sözleşme sürecinin ardından, müşterinin paylaşacağı Servis Talep Formu teknik ekipler ile paylaşılır.
Kullanıcı adı/şifre tanımlamaları yapıldıktan sonra müşteri tarafında teknik entegrasyonlar sağlanır.